Kostlivec ve skříni aneb Blog, který skončil dříve než začal

27. května 2014 v 11:21 | Li-Po |  Stalo se... (Aktuality)
"Nevstoupíš dvakrát do téže řeky."
Hérakleitos

Nevstoupil jsem.


Když jsem ve svých 16 letech zakládal tento blog, představoval jsem si, že své pohasínající internetové já znovu se vší parádou obnovím. Výsledkem však byly pouhé tři články. Poté jsem z blogového života odešel. Jen tak, bez dopisu na rozloučenou. Ale proč?

Důvod je na první pohled velice banální. Asi týden po zveřejnění svého posledního článku se mi při hodině tělocviku stal úraz, který mi na několik týdnů znemožnil přidávat nové příspěvky na blog. Během této doby se však dostaly do popředí mého zájmu jiné věci a po svém uzdravení už jsem se k internetovému deníčku nevrátil. Přesto jsem však o návratu občas uvažoval. Proto jsem se stále neměl k tomu, abych napsal informativní článek o svém blogovém konci a abych tak zkrátka definitivně uzavřel jednu kapitolu svého života. Z mého blogu se tak stal "kostlivec ve skříni".

Plynuly dny, měsíce, roky... Zatímco můj virtuální život skončil, ten skutečný pokračoval - a pokračuje stále lépe. To, co jsem dříve investoval do své internetové identity, jsem nyní mohl investovat do své skutečné. Po letech života (téměř) v samotě se mi znovu povedlo najít kamarády, oprášil jsem své staré koníčky, zlepšil jsem si školní výsledky.

Dnes je mi devatenáct. Před pár dny jsem úspěšně odmaturoval a čekám na výsledky přijímaček na vysokou školu. V mnohém jsem se změnil, a přece jsem to pořád já.

Rozhodl jsem se napsat tento článek, neboť se chci s tímto blogem, který skončil ještě dřív, než pořádně začal, konečně rozloučit. Cítím, že začíná nová etapa mého života a nechci už mít žádné nevyřízené účty.

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky.

Ale možná by mělo smysl to zkusit potřetí.

Můj nový blog je na adrese http://lipuv.blog.cz/. Došel jsem k názoru, že "mikrovlnka" už je passé, proto ji tam už nenajdete. Jsem tam ale já, ačkoliv už možná trochu jiný, než jakého jste mě znali. V jádru jsem však pořád stejný.

Pokud bych ovšem kdykoliv začal mít pocit, že kvůli internetovému životu přestávám žít ten normální nebo že kvůli své blogové identitě okrádám tu skutečnou, znovu skončím - a tentokrát už zcela definitivně, tím si můžete být jisti. Zatím si však myslím, že mé blogové já mé skutečné já nevykrádá, ale je jeho přímou součástí.

Takže, na shledanou "na novém".

Váš Li-Po


PROSBA ZÁVĚREM: Nevyzrazujte, prosím, nikde na novém blogu, adresu toho původního. Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | E-mail | Web | 30. května 2014 v 16:37 | Reagovat

Och, setkání po letech! Občas přemýšlím o tom, jak je škoda, že někteří blogeři, se kterými jsem se navštěvovala, skončili...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na veškerý obsah tohoto blogu se vztahují autorská práva. Ať vás ani nenapadne krást! Slovo copyright v překladu NEZNAMENÁ "kopírovat dovoleno"!
.